Info

Piusa Savikoja lahtiolekuajad


Märts-september         E, T, K, N, R, L, P       11.00-18.00

Oktoober-veebruar       E, T, K, N, R, L, P       11.00-17.00


NB!  Kui savikoda on mõnel päeval suletud või on meil lühendatud tööpäev, kajastame seda kodulehel, Google infos ja savikoja uksel. 

Vabandame, et mõnikord õnnestub meil tööle hilineda või varem tööle tulla või tööl kauem olla.  

Kui uksel on suletud silt aga uks on pärani lahti, võib julgesti sisse tulla.

Tähelepanu! 

Laupäeval, 03.08 on savikoda Piusas kinni ja avatud Seto Kuningriigis, Obinitsas.


Tähelepanu!

Meelis Kriguli näitus ”Majad ja Ajad” on osaliselt üles riputatud savikoja seintele.

Kohapeal on võimalik küsida hindade kohta infolehte kuigi Meelise ütlemise järgi võiks sõltuda hind ostjast- nii suur kui on ostja bruto kuupalk, nii suur on ka maali hind. 


Toodete hindadest

Toote hind kujuneb töö mahukusest, keerukusest, tähtajast, materjalist, kogusest, autori töötasust, riiklikest maksudest, igasugustest ettevõttega seotud kuludest ja ka sellest, milline see lõpuks valmiskujul välja näeb ja kui ainulaadne ese on. 


Pitsid   5 - 7 €

Kruusid  12 - 30 €

Pudrukausid  12 - 20 €

Taldrikud  12 - 20 €

Erinevat mõõtu kausid  22 - 100 €

Vaasid  7 - 250 €

Ahjupotid  27 - 60 €

Leivavormid  25 - 35 €

Kannud  15 - 100 €

Kellad  55 - 150 €

Hansapudel pitsiga  30-32 €

Suhkru-, mee- ja võitoosid  26 - 30 €

Peekrid  18 - 25 €

Alused  30 - 100 €

Portselanist nõud 15 - 200€

Portselanist lambikuplid 75 - 185€


Piusa Savikoja kinkekaardid  25 €, 50 €, 100 € 

Realiseerimisaeg 1 aasta

Võimalik tellida ka virtuaalseid kinkekaarte kursuste läbiviimiseks. Pane tähele! 

Kui meilt ostetud asi seletamatutel asjaoludel teil katki läheb, võta kindlasti ühendust, me kas vahetame sarnase terve vastu välja või teeme uue. 

Igal asjal on mõistlik garantiiaeg.


Tellimustest               

Tellimuste täitmise aeg on vähemalt 1 kuu, aga väiksemamahulisi töid on võimalik valmis saada ka varem. Kui vähegi võimalik, lükkame tellimuse täitmise talveperioodi. Väga lühikese tähtajaga soovide täitmine on seotud igasugu riskidega ja ka võimalusega, et see jääbki asja katkiminemise tõttu täitmata.

SOOVITUS!  Kui soovite soetada terviklikku komplekti, soovitame tellida või osta terve komplekt korraga, sest aja jooksul muutuvad meil materjalid ja ka meie oskused.

Kui tellitu ei vasta teie ootustele, ei ole te kohustatud seda välja ostma. Kui esemetel pole peal kirjasid ega logosid, jäävad need meile lihtsalt käsimüüki ja teile proovime tähtaja puudumisel valmistada uued tooted. Kui esemetel on aga peal spetsiifilised kirjed või logod, võiks nendega leppida nii nagu nad on. Praaktöid me teile ei pakuks ja värviäpardusi kahjuks ikka juhtub.

VEEL!  Kui me oleme teie tellimuse küll vastu võtnud, aga lubatud tähtajaks pole me teiega ühendust võtnud, olge head, helistage või kirjutage meile. Vahest oleme kogemata tele kontakti kas valesti kirjutanud või on see kaotsi läinud või on miskit muud juhtunud. Palun, andke endast märku! 

Ja vabandame nende ees kellele lubatud tähtajaks töid valmis pole jõudnud teha. Seda meil ka kahjuks juhtub.


Pane tähele! 

Hetkel ei võta Signe haiguslehel olemise tõttu tellimusi vastu! Vahest õnnestub tal tööle naasta juuli keskpaigas, vahest varemgi.Postipakiga kauba saatmine


Meil ei ole e-poodi, sest tooted pole püsiva väljanägemisega ja oma tegemiste tõttu ei jõuaks seda hallata, aga mitte väga suuremahulisi tellimusi saadame Itella Smartposti pakiautomaatidesse üle Eesti. 

Arve paneme pakiga kaasa ja tellimusele lisandub saatmis- ja 

pakendamiskulu 5 €.

TEHKE NII:  

Valige galeriist ”Viimased ahjutäied” välja olemasolev toode (tootenumber) ning võtke meiega ühendust, kõige parem on oma soovist kirjutada.

Teistest galeriidest saaksite huvi all oleva eseme lasta valmistada.  Neid töid me aga üks ühele kindlasti järgi ei tee ja enne asja saatmist, teeme sellest foto ning saadame võimaluse korral teile. Tavaliselt on tellimuse tähtaeg üks kuu. 

Suvel võib tähtajast kinnihoidmine olla keeruline ja teinekord on see keeruline ka seetõttu, et meil pole parasjagu sobivat materjali või pole see materjal veel töös. Näiteks aastas korra võtame ette portselanmassi, korra või paar musta savi, korra teeme raku-keraamkat jne.

 

Kui asi jõuab teieni katkisena, võta meiega kindlasti ühendust, saada meile sellest mailile, Facebooki või telefoninumbrile foto. 

Katkise asja eest teie tasuma ei pea.


Ilma e-poeta on see väga ebamugav teenus aga vähemalt mingigi võimalus posti teel meie töid osta.Reisikorraldajatele ja grupijuhtidele

 

Kui teie grupp soovib näha savikoja külastuse ajal poti treimist ja kuulda veidi savitööst, tuleb oma külastuse aeg kokku leppida. 

Soovime Piusa Savikoja ajaloo, keraamikatöö lühikokkuvõtte ja näidistreimise eest 1 € külastaja kohta. Grupi suurus võiks olla alates 10. inimesest ja aega tuleks planeerida vähemalt pool tundi.


Külastuse registreerimine:  

 signe@savikoda.ee           tel. +372 5233316     

 meelis@savikoda.ee           tel. +372 5101783Laadainfo


Planeerime käia igal aastal Seto Kuningriigipäeva laadal (see üritus on Setomaa erinevais paigus, toimub igal aastal augusti esimesel laupäeval ja meid võib leida käsitööliste hulgast) ja Lindora laadal (toimub igal aastal 28. oktoobril Lindoras ja meie laadakoht asub tavaliselt risttee lähedal, veidi suunaga Lepassaare poole, käsitööplatsi peal). 

Neil päevil on savikoda Piusas suletud.


Detsembris proovime minna oma totsikuid müüma Lõunakeskuse jõululaadale. Meid võib leida Maksimarketi kassade lähedalt koos mee, mahlade-glögide ja Tsooru pottidega.  


Teised laadad, üritused paneme kodulehele, savikoja uksele ja Google infosse üles siis, kui nendes osalemises kindlad oleme.Teadmiseks neile, kes arvavad, et meil on lihtne elu või hoopiski, et meil ei ole lihtne eluMeie ettevõtmine oli 2016. aastani tegutsenud ilma projekte kirjutamata. Põhjuseks oli laiskus, suutmatus ja tahtmatus, aga viitsisime, oskasime ja tahtsime teha potikese, kuhu heatahtlikud külastajad said ja saavad praegu ja edaspidigi miskit poetada.

SUUR AITÄH meie toetajatele! 


2016. aasta novembris proovisime ja taotlesime savikoja ehitustöödele Piiriveere Liidri toetust. Meie taotluse rahuldamise otsus tuli positiivne ja Piusa Jaamahoone remonditöid toetati 60% ulatuses. 

Aitäh kogu Euroopa rahvale!

Tegemiseks läks nelja akna ja ühe ukse vahetus, katuse vahetus, fassaadi parandustööd ja savikoja veevärk. 

Ehitustööd said tehtud 2018 aastal. 

Kuna vana puurkaev ei teinud pumbaga koostööd, sest sai vett takistuse tõttu kätte liig vähe, ei õnnestunud meil selle satsiga veel vett majja saada aga torustik sai pandud. Suur asi seegi. 

Paar aastat hiljem sai tehtud uus salvkaev ja nüüdseks on siis savikojas vesi sees.


2019 aastal kirjutasime Piiriveere Liidrisse projekti ” Inventar Piusa Savikoja õppeklassi”. See nägi ette savikotta uue keraamika-põletusahju soetamist, õppeklassi potikedra ostmist ja kraanikausi alla setiti paigaldamist. Projekti rahastust toetati 60% ulatuses. 

Aitäh jällegi kogu Euroopa rahvale! 

Selle projekti viisime ellu 2021 aasta septembris.


    

 Piusa Savikoja sünnipäeva tähistame 15. juunil                                                          


                                                                                                                  

Piusa Savikoda
Piusa Savikoda
Piiriveere Liider
Leader Eesti

© Piusa Savikoda

Piusa Savikoja koduleht kasutab küpsiseid. 

Eemalda

Nõustu